27 Kasım 2008 Perşembe

dergi kapağı tasarım yarışması

yarışma bilgisi yeni elime ulaştı, aslında bayağı geç oldu ama yine de yayınlamakta fayda var:

conqueror-01

ayrıntılı diğer bilgiler için, şartlar pdf'ini burcu ve elif hoca(lar)ınıza postalıyorum, onlardan alabilirsiniz. iyi çalışmalar.

25 Kasım 2008 Salı

La neui Proje de la S.O.T.

Arkadaşlar yeni projemiz şudur: Ayn Rand'ın orjinal ismi "Fountainhead" olup, Türkçe'ye "Hayatın Kaynağı" olarak çevrilmiş romanına kapak tasarlayacaksınız. Kapağın formatı aşağıdaki gibidir. Yani: Uzun kenarı 34 cm (15 cm ön kapak, 15 cm arka kapak ve 4 cm sırt) ve kısa kenarı 23 cm'dir. Turuncu olması gerekmiyor (Bkz: Hocaaaam, turuncu olsun muuuu?). Dikkat etmeniz gerekenler ise şunlardır:

1. Kitap hakkında araştırma yapmanız. (Kesinlikle önerilir. Hatta okusanız daha iyi olur ama... neyse.)
2. Kullanacağınız görsele dikkat etmeniz. Bu sizin yaptığınız bir illüstrasyon ya da çektiğiniz bir fotoğraf olabilir. Ama size ait olması şart!

3. Tipografiyi doğru kurmanız. Tipografiyi sadece harflerden oluşan bir mesaj olarak değil, tasarımın bütününe ait bir parça olarak değerlendiriniz.
4. Ön ve arka kapakta yer alması gereken temel bilgileri belirleyip eskizde kullanmanız. (Örn: Yazarın ismi, kitabın ismi, basımevinin ismi ve logosu, arka kapakta yazar bilgileri, vb.... temel olarak neler varsa)
.
.
veee
5.
Doğru-düzgün eskizlerinizle birlikte 2 Aralık tarihinde yapacağımız derse sizleri bekliyorum. Zira onaylanan
eskizler aynı hafta bilgisayar ortamına aktarılacak ve sonraki hafta, yani 9 Aralık Salı günü bitmiş olarak getirilecektir. Zamanında gelmeyen eskiz ve işler teslim alınmayacaktır. Hassasiyet göstermeniz rica olunur.Not: İkincisi yapılması planlanan Le Presentasione de la S.O.T. için konu önerilerinizi de hazırlayınız.

.

22 Kasım 2008 Cumartesi

Le Presentasione de la lessione S.O.T.

Ek derse gelen, fikir üreten, eleştiren, gülen ve güldüren herkese teşekkür ederim. :)

.

streetartfalan.blogspot.com

günümüzde yapılan tasarımlar, resimler, performanslar internette bile gerek sanatçının portfolyo sitesinde, gerek çeşitli tasarım sitelerinde yer alırken, sokaklara ya da sokaklarda yapılan bir sürü eser, iş sahipsiz, isimsiz öylesine unutuluyor. gördüklerimden ve göreceklerimden uzaklaşmamak adına streetartfalan adında bir blog açtım. burda fotoğraflayabildiğim, ve bana gönderilen sokak sanatı eserlerini toplamak amacım. graffiti, stencil ya da sticker çalışan arkadaşlar, ya da bulup gören fotoğraflayan arkadaşlar bana mail atın, yayınlayalım. bir süre geçince elimizde geniş bir portfolyo olucak diye umuyorum.. maillerinizi bekliyorum..(msn'den yollamayınız, mail atmanız 5 dakikanızı alır...)

ekinklch@hotmail.com

>> bir de, blog kullanmaya baslayan, ya da portfolyo sitesi açan arkadaşlar direkt olarak bana ya da grup mailerine bilgi bıraksınlar, bu sayfada portfolyo listesi oluşturalım...

ekin kılıç

19 Kasım 2008 Çarşamba

SAYISAL ORTAMDA TASARIM dersi alanların dikkatine!!!

Arkadaşlar, Cuma günü (21 Kasım 2008) saat 13:00'de Sayısal Ortamda Tasarım Dersi'nin ek dersi yapılacaktır. Katılınması, konuya ilgi gösterilmesi, sonrasında da daha başarılı eskizler getirilmesi beklenmektedir. ;)

.

6 Kasım 2008 Perşembe

SAYISAL ORTAMDA TASARIM dersi alanlar!!! İlgilenin!

- Arkadaşlar, geçen hafta verdiğim proje ile bu hafta verdiğim logo tasarımı projesi önümüzdeki Salı günü (11 Kasım 2008) kontrol edilecektir. Logo eskizlerinin 3 tane olması gerektiğini unutmayınız.

- Unutmamanız gereken bir diğer konu da projelerden eksi ( - ) almamaya dikkat etmeniz. Zira vize notunuz bu projelerden oluşacak. Vizeden başarısız olunması halinde final notunuz geçmek için yeterli olmayabilir. Tatil rehavetini artık üstünüzden atınız. Çalışınız. Çabalayınız. Dönem sonu bana "Hocaaaam!" diye not istemeye gelmeyiniz. ;)

- Son olarak: Devamsızlığı sınırda olan öğrenciler bu blogdan ve bölüm panolarından duyurulacaktır. Konuya hassasiyet göstermeniz önemle hatırlatılır.

.